Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Porady przed zakupem

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #61
    Urwac mozna tylko wtedy kiedy naprawia sie samemu.
    Jak dasz do taniego mechanika i jeszcze bedziesz chcial najtansze czesci, to masz gwarancje ze samochod bedzie zjebany!

    Komentarz


    • #62
      Widze, ze niektorzy "narobili w spodnie". Nie to, bylo moim zamiarem. Chcialem tylko uzmyslowic, jaki jest to rzad wielkosci, w przypadku klamotow z ASO. Co kto zrobi, to juz jego sprawa. Ja sam kupilem katy z E38 z 2003 i mam zamiar je zamontowac, bo mam juz dosc smrodu weglowodorow aromatycznych ( fajnie sie to nazywa, k. m... ) i dalem za nie 1000 zlociszy. Mysle ze to "obskoczy" i bedzie git. I tak nie wykorzystam ich w stu procentach, bo maja elektryczne "dopalanie" na zimno, a nasze Ósemeczki nie maja do tego instalacji, ale coz, plakal nie bede. Co by jednak nie powiedziec, sluchajcie Kapitana, bo przy tych wozkach naprawde nie da sie "dupy szklem podetrzec".

      Komentarz


      • #63
        Powiedz mi Willi po co Ci te katy ?!?!
        Przy szczelnym wydechu niema prawa nic smierdziec w kabinie, a katy tylko zamulaja samochod, no i jeszcze nie pozwalaja zeby wiewiorka w Amazonii dostala wysypki!

        Komentarz


        • #64
          Powiem Ci szczerze: nie cierpie klimy. Przy zakupie nawet nie zapytalem czy dziala. Facet sam podjal temat, a ja go "zgasilem" ze wisi mi, czy jest nabita. Ja nigdy nie kupilbym auta bez szyberdachu, a w przypadku Ósemki, po opuszczeniu szyb, czuje sie jak w cabrio, i tu zaczynaja sie lekkie "schody", jak zawieje od tylu, a tak czesto jest w tzw. korkach, zaczyna byc nieciekawie, to jednak cuchnie... Kiedys wiozlem "laske" z pracy i na pytanie co tak czuc ? musialem "sciemnic" ze to z tego "syfa" przed nami...

          Komentarz


          • #65
            Chyba wiekszosc nas juz tak sciemnialo

            Komentarz


            • #66
              Panowie,

              w uwagi na to, ze dawno nic tutaj sie nie pojawialo to chcialbym podpytac Was o :

              1) spryskiwacze reflektorow ; autka na ktore ewentualnie bym sie porywal nie maja tego na wyposazeniu . Osobiscie mysle, ze jest to dobra opcja. Czy probowal ktos z Was dolozyc sobie taki mechanizm? Czy ewentualnie zna kogos kto moglby cos takiego potem do mnie przeszczepic?

              2) automatyczna regulacja kierownicy ; podobnie jak wyzej. I przy okazji mam tez pytanie, w temacie regulacji recznej - czy jest to gora/dol czy tez glebokosc-przod tyl?

              3) ESP - rowniez podobnie jak powyzej, czy da sie to jakos bezproblemowo dolozyc, nie wiem czy to jest jakis modul, czy calkiem oddzielne sterowanie ( niestety nie mam zbyt obszernej wiedzy w tym temacie i pytanie moze byc przez niektorych z Was uznane za glupie )

              Komentarz


              • #67
                Odnosnie punktu 2 , musisz skompletowac czesci i zalozyc.To takie proste. Zdejmujesz plastikowe oslony kolumny i montujesz . Niestety ten bajer jest zadko spotykany na allegro , ale kolega Napomucen pewnie to ma wiec wystarczy sie do niego odezwac.

                Odnosnie pkt. 3 e31 seryjnie mialy system ASC+T (to co ty nazywasz esp) wiec dlaczego pytasz czy mozna to dolozyc.

                Komentarz


                • #68
                  Wszystko da sie zamontowac, tylko pytanie czy warto, bo niektore rzeczy moga drogo kosztowac.

                  Magik w 850i bylo ASC i ASC+T, pierwsze to zwykla kontrola trakcji, drugie to "ESP", do auta bez +T mozna by bylo to dolozyc, ale bylo by z tym baaaardzo duzo pracy, sterownik, pompa, przewody, kable... raczej nieoplacalne i niepotrzebne, lepiej nauczyc sie jezdzic ;-)

                  Komentarz


                  • #69
                    Zamieszczone przez magik
                    Odnosnie punktu 2 , musisz skompletowac czesci i zalozyc.To takie proste. Zdejmujesz plastikowe oslony kolumny i montujesz . Niestety ten bajer jest zadko spotykany na allegro , ale kolega Napomucen pewnie to ma wiec wystarczy sie do niego odezwac.
                    A kolega Napomucen to ma jakis dostep do takich rzeczy, jesli mozna wiedziec cos wiecej? Pytam calkiem przyszlosciowo bo na razie jeszcze auta nie mam, a lubie planowac z wyprzedzeniem :-D


                    Zamieszczone przez kapitan_bomba
                    Magik w 850i bylo ASC i ASC+T, pierwsze to zwykla kontrola trakcji, drugie to "ESP", do auta bez +T mozna by bylo to dolozyc, ale bylo by z tym baaaardzo duzo pracy, sterownik, pompa, przewody, kable... raczej nieoplacalne i niepotrzebne, lepiej nauczyc sie jezdzic ;-)
                    Tak mi sie wlasnie wydawalo... ale wolalem podpytac.

                    Jak juz kupie jakas gablote to chcialbym, zeby miala kilka bajerow np. te spryskiwacze reflektorow (przy okazji jak zlapia policjanty i beda sprawdzac czy do dolozonych HIDw jest spryskiwacz to bym mial ich z glowy )

                    Wiem, ze bez ESP da sie zyc, ale jak juz wydaje kase to chcialbym miec jak najwiecej. Pewnie potem bede topil kolejne PLN na sportsitze i Mpakiet, z reszta zawsze cos sie tam znajdzie...

                    A z jazda nie jest u mnie najgorzej 8-) , jak juz kupie i bedzie zlot e31 to mozemy cos poprobowac Kapitanie ...

                    Komentarz


                    • #70
                      Zamieszczone przez JaraK

                      Jak juz kupie jakas gablote to chcialbym, zeby miala kilka bajerow np. te spryskiwacze reflektorow (przy okazji jak zlapia policjanty i beda sprawdzac czy do dolozonych HIDw jest spryskiwacz to bym mial ich z glowy )
                      To jeszcze moga sie doczepic, ze nie ma automatyki poziomowania lamp i
                      do oznaczen na kloszu.

                      Komentarz


                      • #71
                        Zamieszczone przez maciala
                        To jeszcze moga sie doczepic, ze nie ma automatyki poziomowania lamp i
                        do oznaczen na kloszu.
                        Racja ! Nie pomyslalem o tym :-x ,( znajomego kiedys meczyli za spryskiwacze wlasnie), a u mnie w e46 mam xenon fabrycznie...

                        Komentarz


                        • #72
                          Chciałem podpytać, o grubość lakieru. Za tydzień jadę do Niemiec, po drodze chciałbym obejrzeć 1 autko.

                          Czy ma ktoś z Was info, jaka właściwie powinna być ta grubość, czy jest taka sama na całej karoserii? np. mniej na dachu? Może jakiś link?

                          Komentarz


                          • #73
                            Na współczesnych samochodach z oryginalnym, fabrycznym lakierem odczyt zwykle zawiera się w przedziale 100-200 µm. Przy czym warstwa lakieru bezbarwnego stanowi zwykle ok. 1/4 tej wartości.

                            Odczyty powyżej 200 µm mogą wskazywać na to, że dany element był ponownie lakierowany. Wyższe odczyty grubości lakieru spotyka się także na starszych, ręcznie lakierowanych samochodach.

                            Odczyty poniżej 80 µm powinny wzbudzić ostrożność przy podejmowaniu decyzji czy dany element kwalifikuje się do wykonania korekcji lakieru poprzez polerowania maszynowe.

                            Komentarz


                            • #74
                              Generalnie niby wszystko się zgadza, z małym ale, czasami mała naprawiana przecierka powoduje, że ktoś ją naprawiał czyli minimalne szpachlowanie i lakierowanie na dalszych elementach cieniowanie i sugerując się pomiarem lakieru mozna bardzo szybko zrezygnowac z auta które miało jakieś niegroźne szkody parkingowe i było naprawiane. Także z miernikiem lakieru spokojnie miejcie dystans. Najlepiej jak auto ma wszędzie fabryczne grubości, ale jak gdzieś trafi się trochę więcej to nie koniecznie musi być jakiś dramat.

                              Komentarz


                              • #75
                                Może mi ktoś wytłumaczyć temat podwójnych akumulatorów. Co, gdzie i dlaczego?
                                sie ma

                                Komentarz

                                Pracuję...
                                X